آیا مار کبوتر می‌زاید؟

آیا مار کبوتر می‌زاید؟

«ریشه مشکلات کجاست؟»، عنوان یادداشتی است از محمد ملکی، رئیس پیشین دانشگاه تهران که در سایت روزآنلاین منتشر شده است. . آقای ملکی یادداشت خود را به کسانی تقدیم کرده است «که می‌پنداشتند مار، کبوتر می‌زاید.»
Photo: ‎آیا مار کبوتر می‌زاید؟

«ریشه مشکلات کجاست؟»، عنوان یادداشتی است از محمد ملکی، رئیس پیشین دانشگاه تهران که در سایت روزآنلاین منتشر شده است. . آقای ملکی یادداشت خود را به کسانی تقدیم کرده است «که می‌پنداشتند مار، کبوتر می‌زاید.»

از متن:  پس از گذشت یک سال وضع نه تنها بهتر که روز به روز بدتر می‌شود. از حقوق بشر و وعده‌­های داده شده خبری نیست، زندان‌ها مملو از روزنامه‌­نگاران و دانشجویان دگراندیش است، اعدام­‌ها به وضع وحشتناکی افزایش یافته، رفتار با زندانیان سیاسی بد و بدتر شده، حادثه‌­ی کم سابقه‌­ی حمله به بند ۳۵۰ در این دوران اتفاق افتاده و با همه­‌ی وعده‌­ها، عاملین این جنایت نه تنها تنبیه نشدند بلکه روز به روز به فشار بر زندانیان بی‌گناه می‌افزایند. اثر دخالت‌ها در عراق و سوریه به نتایج وحشتناکی رسیده و حوادث مرگبار دیگر که مردم ما شاهد آن بودند از جمله به سخره گرفتن حقوق بشر از سوی مقامات عالی کشور، به بازی گرفتن قوانین خودساخته و محکومیت­‌های طولانی مدّت و در این اواخر محکومیت استادان از جمله دکتر صادق زیباکلام، دکتر هادی اسماعیل­‌زاده و حمله و هجوم به منزل دکتر رفیعی و اهانت به همسر و دختر ایشان که این‌ها همه در زمان ریاست‌جمهوریِ کسی صورت گرفته که وعده‌­ی استقلال دانشگاه‌ها را داده بود. چه می‌شد اگر آن‌ها که به وعده‌های روحانی امید بسته بودند، دست به اعتراض می‌­زدند؟

بیشتر بخوانید:
http://goo.gl/28VWyK‎
از متن: پس از گذشت یک سال وضع نه تنها بهتر که روز به روز بدتر می‌شود. از حقوق بشر و وعده‌­های داده شده خبری نیست، زندان‌ها مملو از روزنامه‌­نگاران و دانشجویان دگراندیش است، اعدام­‌ها به وضع وحشتناکی افزایش یافته، رفتار با زندانیان سیاسی بد و بدتر شده، حادثه‌­ی کم سابقه‌­ی حمله به بند ۳۵۰ در این دوران اتفاق افتاده و با همه­‌ی وعده‌­ها، عاملین این جنایت نه تنها تنبیه نشدند بلکه روز به روز به فشار بر زندانیان بی‌گناه می‌افزایند. اثر دخالت‌ها در عراق و سوریه به نتایج وحشتناکی رسیده و حوادث مرگبار دیگر که مردم ما شاهد آن بودند از جمله به سخره گرفتن حقوق بشر از سوی مقامات عالی کشور، به بازی گرفتن قوانین خودساخته و محکومیت­‌های طولانی مدّت و در این اواخر محکومیت استادان از جمله دکتر صادق زیباکلام، دکتر هادی اسماعیل­‌زاده و حمله و هجوم به منزل دکتر رفیعی و اهانت به همسر و دختر ایشان که این‌ها همه در زمان ریاست‌جمهوریِ کسی صورت گرفته که وعده‌­ی استقلال دانشگاه‌ها را داده بود. چه می‌شد اگر آن‌ها که به وعده‌های روحانی امید بسته بودند، دست به اعتراض می‌­زدند؟

بیشتر بخوانید:
http://goo.gl/28VWyK