خبر فوری: حرکت ضّد ایرانی مجلس آمریکا به سوی جنگ. ۱ میلیون ایرانی مقیم آمریکا با خاصیت یا بی‌ خاصیت؟

خبر فوری: حرکت ضّد ایرانی مجلس آمریکا به سوی جنگ. ۱ میلیون ایرانی مقیم آمریکا با خاصیت یا بی‌ خاصیت؟

۱۶ ژانویه
۲۰۱۴

دیگر بر کسی‌ پنهان نیست که نتانیاهو و اوباما با هم رابطه خوبی‌ ندارند. در پی‌ فشار اسرائیل بر اوباما برای توقف مسیر مذاکره با ایران، تعداد زیادی از نمایندگان حامی‌ لابی اسرائیل هم از حزب جمهوریخواه و هم از حزب دمکرات (حزب اوباما)در پی‌ تصویب تحریم های جدید و فلج کننده روی ایران هستند تا عملا به اوباما تو دهنی زده و آمریکا را از مسیر عادی سازی روابط به مسیر جنگ با ایران وارد کنند. در حال حاضر اوباما اعلام کرده که هرگونه لایحه جدید تحریم ایران را وتو خواهد کرد اما اگر نمایندگان حامی‌ اسرائیل به سرکردگی سناتور حامی‌ اسرائیل از نیو جرزی سناتور منندز ۶۰ درصد آرا را بدست آورند این وتوی اوباما قابل اجرا نخواهد بود.

ناظران سیاسی از بی‌ تحرکی اکثریت ۱ میلیون ایرانی‌-الاصل در آمریکا شگفت زده شده اند. برای مثال طومار اینترنتی مخالف تحریمها از سوی سارا حقدوست در سایت موو آن (لینک) تا کنون بیشتر مورد حمایت آمریکایی‌‌ها قرار گرفته تا ایرانیهای مقیم آمریکا. جالب اینجاست که گروه یهودیان آمریکایی با نفوذ حامی‌ صلح و اوباما (گروه J Street که قبلا هم در مورد آنها گزارش شده بود) مخالف تحریمهای جدید علیه ایران هستند (لینک سایت) اما یهودیان ایرانی مقیم آمریکا از خود حرکتی نشان نداده اند. باید دید آیا ۱ میلیون ایرانی موفق در آمریکا به گروه J STREET و یا طومار سارا حقدوست کمکی‌ میکنند و به نمایندگان محلی خود تلفن زده و ابراز مخالفت با این تحریمها را میکنند یا ‌نه‌؟

ناظران سیاسی معتقدند شکست اوباما در این رودر رویی با مجلس از یک سؤ و با دولت نتانیاهو از سوی دیگر و از سویی فشار تندروهای ایران به روحانی، ایران را در مسیر جنگ با آمریکا خواهد انداخت که آرزوی تندرهای ایرانی و اسرائیلی می‌باشد. امروز روحانی به این امر اشاره کرد (لینک خبر در جستجوگر خبری کدوم).