گفتگویی با پدر سهیلا جورکش

ناصر جورکش، پدر سهیلا جورکش، یکی از قربانیان اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای ماه گذشته در اصفهان در گفتگویی با هفته‌نامه “تماشاگران امروز” جزییات تازه‌ای از این اسیدپاشی‌ها را فاش کرده است.
آقای جورکش، از جمله گفته که بعد از صحبت با برادر دیگر قربانی اسیدپاشی، متوجه شده که این دو حمله به فاصله‌ی یک هفته، در عصر روز چهارشنبه، بین ساعت ۶ تا ۷ انجام گرفته است و عوامل اسیدپاشی دو نفر موتورسوار بودند که توسط یک خودروی “پیکان سفیدرنگ” همراهی می‌شدند.
به گفته‌ی وی، این پیکان سفیدرنگ، «پشت سر موتور حرکت می‌کرده و به نوعی حالت مراقبت از آن را برعهده داشته است».
او در خصوص فیلم‌های احتمالی موجود از زمان حادثه نیز گفته که «غیر از دوربین‌های ترافیکی، یک ایستگاه آتش‌نشانی هم در آن خیابان است که دوربین‌ مداربسته دارد و می‌توانند از فیلم آن هم استفاده کنند».
پدر سهیلا جورکش، علت رسانه‌ای نکردن حمله به دخترش تا دو هفته را توصیه‌ی نیروی انتظامی عنوان کرده و درباره‌ی رابطه‌ی اسیدپاشی با موضوع “بدحجابی” دخترش و سایر قربانیان نیز چنین گفته است: «دخترم ظاهر مناسبی داشت. البته این‌طور نبود که مقنعه و چادر سرش کند. همیشه روسری سرش بود و مانتوهایی می‌پوشید که در شان یک دخترخانم دانشجو بود. این حرف‌هایی که در ارتباط با وضعیت حجاب قربانیان زده می‌شود، اصلا درست نیست.»
ناصر جورکش با اشاره به گفتگوی خود با “خانواده یکی-دو نفر دیگر از قربانیان”، اضافه می‌کند: «آنها هم این شایعه را رد کردند که اسیدپاشی به‌دلیل بدحجابی بوده است. وقتی دخترخانمی در ماشین نشسته هیچ‌کس از بیرون نمی‌تواند متوجه شود که وضعیت حجاب او چگونه است. اصلا لباسی که دخترخانم‌ها می‌پوشند، دیده نمی‌شود. اصلا حتی اگر این دختران بی‌گناه، به صورت سهوی حجاب‌شان را رعایت نکرده‌ باشند، این روش برخورد صحیح است؟»
پیش از این، عبدالرضا رحمانی فضلی، “وزیر کشور” در دولت حسن روحانی، مشکل موجود را “ضعف مستندات” به دلیل عدم وجود “دوربین مداربسته” در مناطقی که اسیدپاشی در آن‌ها رخ داده، اعلام کرده و گفته بود که چهره‌نگاری از متهمان با استفاده از مشخصات اعلا‌م‌شده از سوی قربانیان انجام شده است.
منبع: سایت تقاطع
#اسیدپاشی_اصفهان
#اسیدپاشی
#کارگاه_آموزشی_شهروندیار
+کارگاه آموزشی شهروندیار