یورش وحشیانه گارد زندان و انتقال کشیش زندانی سعید عابدینی و تعداد دیگری از زندانیان به سلولهای انفرادی

یورش وحشیانه گارد زندان و انتقال کشیش زندانی سعید عابدینی و تعداد دیگری از زندانیان به سلولهای انفرادی

11053509_807663542655491_3160613147859159333_n

بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » صبح امروز، دوشنبه ۱۷ فروردین ماه و در روزهای عید پاک هموطنان مسیحی زندانبانان ولی فقیه به سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج یورش بردند و کشیش زندانی سعید عابدینی را از بند خارج و به سلولهای انفرادی بند ۵ این زندان منتقل کردند. کشیش زندانی سعید عابدینی در اعتراض به انتقال به سلولهای انفرادی دست به اعتصاب غذا زد و اعلام نمود تا زمانی که به سالن زندانیان سیاسی بازگردانده نشود به اعتصاب غذای خویش ادامه خواهد داد. ماموران زمانی که کشیش زندانی را به سلولهای انفرادی منتقل می کردند برای تحقیر نمودن وی، او را عریان نمودند.
همچنین لحضاتی بعد گارد ضد شورش مجددا به بند زندانیان سیاسی یورش برد و زندانی سیاسی خالد حردانی را بطرز وحشیانه ای به سلولهای انفرادی بند ۵ منتقل نمود . خالد حردانی در اعتراض به این عمل وحشیانه و غیرا نسانی از همان لحظه اعلام نمود که دست به اعتصاب غذا خواهد زد. زندانبانان، زندانی سیاسی مصطفی اسکندری را هم به سلولهای انفرادی منتقل نمودند.

این یورشهای وحشیانه با حضور گرامیان رئیس بند۴ و با فرماندهی امیریان رئیس گارد زندان صورت گرفت و در آن تعداد زیادی از نیروهای گارد زندان شرکت داشتند.این یورشها بصورت مرحله ای صورت گرفته است.
پس از پایان یافتن تعطیلات عیدنوروز و با آغاز اولین روز کاری زندانبانان و مامورین وزارت اطلاعات اقدامات سرکوبگرانه علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج را شدت بخشیده اند. آنها پیش از این اقدام به نصب تعداد زیادی موج شکن نمودند که سلامت زندانیان سیاسی این زندان را به خطر انداخته است.